שבע דרכים לצמצום ומניעת קליקים לא חוקיים בגוגל אדוורדס

משלם על קליקים ממומנים בלי מספיק המרות? לא בטוח לאן ״עף״ כל התקציב אדוורדס? ייתכן שאתה משלם על קליקים לא חוקיים!
קליק ״לא חוקי״ הוא קליק שנעשה בכוונת זדון על מנת לגרוע מתקציב הפרסום שלך, תוך כוונה לפגוע בקמפיין ואף להוריד אותו מהופעה בתוצאות החיפוש של גוגל.
תופעה זו מתגברת משנה לשנה ומחקרים מראים שאחד מכל שלושה קליקים ממומנים במהלך 2017 היה לא חוקי!
אז מה עושים? קיבצנו כאן מספר טקטיקות פשוטות וחינמיות למניעת או לפחות צמצום התופעה.

מקד את הקמפיינים ככל האפשר

click fraud securityגוגל אדוורדס מאפשר מיקוד מדוייק מאוד של הקמפיינים. הגדר את קהל היעד בצורה מדוייקת ככל האפשר על מנת להימנע מחשיפות מיותרות. הגדר מיקום גיאוגרפי ספיציפי מאוד אם אפשר, ובחר להציג את המודעות רק למי שנמצא במיקום הגיאוגרפי הנ״ל.
מקד הגדרות שפה רק לשפות רלוונטיות לקמפיין.

שלול מיקומים, שפות ומילות מפתח לא רלוונטיות

מיקוד על דרך השלילה הוא היעיל ביותר באדוורדס. שלול מדינות, אזורים ואפילו ערים בעייתיות.
שלילת דמוגרפיות או גיל ״לא ידועות״ מונעת חשיפות לדפדפנים שאינם מחוברים לגוגל עם ג׳ימייל. טקטיקה זו עשויה להוריד מאוד את החשיפות בקמפיין אך גם למנוע קליקים לא חוקיים.

עקוב אחר המבקרים באתר שלך

פלטפורמות הפרסום וכלי האנליטיקס אינם מספקים ״מידע גולש אישי״ כמו כתובת איי פי או מזהה מכשיר. מאידך, ישנם כלים חינמיים רבים ברשת וגם פלאג-אינים עבור וורדפרס שמאפשרים מעקב כזה. כתובת איי פי ברשת משמשת כ״כתובת״ און-ליין. לכל מחשב או מכשיר המחוברים לאינטרנט יש כתובת איי פי (אינטרנט פרוטוקול) . מעקב ועיבוד המידע יאפשר לך להבין מה מתרחש באמת בקמפיינים הממומנים שלך.

חסום כתובות איי פי עם פעילות חריגה

ip-blockניתן לזהות פעילות חריגה בחשבון אדוורדס ע״י קליקים חוזרים מאותה כתובת איי פי. כל פלטפורמות הפרסום הממומן מאפשרות החרגה או ״חסימה״ של כתובות איי פי. בגוגל אדוורדס (וגם בינג) תחת הגדרות קמפיין -> מתקדם -> החרג כתובות איי פי ניתן להוסיף רשימה של 500 כתובות איי פי (100 בבינג) שלהן לא יוגשו המודעות הממומנות. יש לשמור על רשימת החסימות מעודכנת ככל האפשר.

הימנע מתוסף או מודעות התקשרות

אם אפשר – הימנע ממודעות התקשרות או ״תוסף התקשרות״. קליקים כאלו אינם עוברים דרך עמוד נחיתה או תבנית מעקב כלשהיא ולכן אפשר להקליק עליהם שוב ושוב ללא יכולת מעקב מצדך. מכיוון שהקליק מחוייב מייד עם פתיחת בועת ההתקשרות במכשיר הנייד – ולא עם עצם ההתקשרות – מנסיוננו מפרסמים רבים חוו הפסדים גדולים בצורה זו.

שלח דו״ח מפורט ובקש כסף חזרה

אמנם הפילטר האוטומטי של גוגל שואף לזכות אוטומטית את החשבון עבור קליקים לא חוקיים, בלא מעט מקרים פעילות חריגה מאוד לא מזוכה. באם סבלת מפעילות חריגה בווליום גבוה בחשבון לא זוכית, ביכולתך לפנות לגוגל בטופס הזה – ולצרף דו״ח מפורט ככל האפשר על התנועה החריגה. במקרים מסויימים מנועי החיפוש מחזירים מאות ואף אלפי דולרים על קליקים לא חוקיים בחשבון.

התקן מערכת אוטומטית למניעת קליקים לא חוקיים

מערכות שונות בשוק מיישמות מעקב ומניעת קליקים לא חוקיים בצורה אוטומטית, לרוב ע״פ חוקים שהמשתמש קובע מראש. אם הקמפיינים  שלך בתחום תחרותי, מומלץ מאוד לנסות ולהתקין מערכת כזו. תוכנה כזו מיישמת אוטומטית 24/7 את כל הנ״ל, ומספקת מידע חיוני וחשוב על הקמפיינים הממומנים שלך.

 

מוגש כשירות לציבור מאת קליקסטל המוכיחה עצמה שוב ושוב כתוכנה הטובה בעולם למניעת קליקים לא חוקיים באדוורדס ובינג.  נסה אותנו חינם עוד היום!

2 Comment

 1. יקי says: Reply

  אנוכי מפרס באדוורס ואשמח לקבל פרטים עבור חסימת לידים לא חוקיים

  1. ClixTellAdmin says: Reply

   נשמח לעזור!
   מוזמן להירשם לשבועיים חינם בלינק הבא:
   Google Ads Click Fraud Protection

Leave a Reply